Proje Danışmanlığı hizmetimiz kapsamında firmalara ulusal ve uluslararası projelerinde sağladığımız profesyonel destek ile projelerin hazırlanması, yürütülmesi ve uygulanmasını içeren bir danışmanlık hizmeti verilmektedir. Deneyimli ekibimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda hibe olanaklarını araştırır ve en uygun mali desteği bularak projelerinizin tasarlanması, hazırlanması ve uygulanması süreçlerinde hizmet verir.

Avrupa Birliği (EU), KOSGEB, TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı gibi kuruluşlar tarafından desteklenen her türlü proje konusunda uzman danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Proje Danışmanlığı Görev ve İşlem Adımları

Proje danışmanı yürütülen projenin iş paketlerinde herhangi bir aksama olmadan istenen hedeflere ulaşılmasında rehberlik eder.

Proje uygulama ve yönetiminde proje ekibini yönlendirir. Yaşanabilecek olumsuz durumları önceden tahmin eder ve projede geri dönüşleri onaylayarak zaman kaybını engeller.

Projenin en iyi biçimde uygulanabilmesi için projenin sürdürebilirliği, tanıtım ve görünürlük kuralları, sigorta işlemleri, personel çalıştırılması, yasal prosedürler gibi teknik ve mali konularda proje ekibini destekler.

Proje esnasında tüm gelişmeleri takip edip dikkate alarak gerekli görev ve ilgili işlemleri yerine getirir.

Proje Yazımı Eğitimleri

Eğitimlerimiz kapsamında bir proje nasıl yazılır, proje dosyası hazırlarken nelere dikkat edilmesi gerekir, ne tür projeler vardır, hangi kuruluşlar fon sağlar gibi sorulara yanıt bulunur. Katılımcılar, başvuru aşamasından başlayarak tüm süreç hakkında detaylı bilgiye sahip olurlar. Eğitimlerimizin hedefleri arasında ulusal ve uluslararası proje hazırlama ve uygulama becerileri kazandırma yer almaktadır.